Szolnok Sparks - Miskolci Acél Tigrisek (juniorbajnokság) 14-28

Október 24., Jászberény
Szolnok Sparks - Miskolci Acél Tigrisek (juniorbajnokság)   14-28 (0-0, 0-14, 6-0, 8-14)
Miskolci pontszerzők: Lakatos Bence (három futott TD), Vaszily László (futott TD), Kékedi Krisztián (futott 2 pontos extra, 2 extra-pontrúgás). A védelemből Lovas-Kovács Csaba három interceptiont fogott.

Folytatás egy hétre rá, október 30-án, szombaton délután 3 1 órától, hazai környezetben, a bajnokság alapszakaszának utolsó derbijén, a Jászberény Wolverines Junior ellen. (A Szentpéteri kapui rendőriskola pályáján.)

A városi televízió (MiTV) még a megelőző héten forgatott riportja a csapat felkészüléséről:
minap.hu/mivid.php?ext.a25009

A Szolnok elleni találkozó története címszavakban:

Első negyed, félpályáról indul a vendégek támadása, Kegyes Ákos három futásával, de 3rd and out (a RB ráadásul sérülten biceg le a pályáról), punt. A Sparks drive-ja az alapvonalhoz szorítva kezdődik, és szintén nem jut tovább, mint a punt - érdekesség, hogy harmadikra már ezzel a megoldással éltek a hazaiak.

Második negyed, sokáig "gyömöszölés" középen, puntok ide és oda, ám egyszer Lakatos Bence középen kiszabadul és 50 yard körüli futással szerez TD-t (az extrarúgás kimarad), 0-6.
Kisvártatva ugyancsak a 82-es számú WR fut el a labdával, ezúttal kívül, TD, sőt, Kékedi Krisztián kicker az extrát is két pontra váltja, miután trükkös play keretében maga fut be vele a célterület bal szélén, 0-14.
A szolnokiak első félidőbeli utolsó támadása 2 yardig jut, egy másodpercnél veszélyes passz a RZ felé - de leüti a piros-ezüst mezű corner.

Harmadik negyed, a fenti jelenet ismétlődik, de szolnoki öröm a vége, a CB most hajszállal lemarad, TD és kihagyott rúgás, 6-14.
Vendégrészről jó drive halad végig, szép külső és belső futások, ám 20 yard közelében fumble, igaz, az ellentámadás is interceptionbe torkollik. Az Acéltigrisek nem élnek a lehetőséggel, 4-re puntolni kell és az sem sikerül jól. Az újabb Sparks-attak újabb INT-et eredményez. Meglehetne a vendégek harmadik találata, de hiába a sikeres reverse futás, illegal formation miatt visszafújják.

Negyedik negyed, ami késik, nem múlik: red zone-közeli szituáció adódik Lippai Péter futása nyomán, és Vaszily László következő kísérletre befut a labdával, Kékedi Krisztián pedig plusz-pontra váltja, amit kell, 6-21.
A felzárkózás esélyét a Szolnok újfent eladott labdára "cseréli", amiből megszületik a Lakatos Bence harmadik touchdownja, direct snapből, középen áttörő félpályás futással, 6+1 pont, immár 6-28.
A vendéglátók azért nem adják fel, ha az egyenlítésre nem is futhatja már, a szépítésre igen: fél perccel egy bal sarok felé szálló passzal és ügyes elkapással rontják le kicsit az Acéltigrisek amúgy ezen a hévégén is tovább javuló gólarányát. S bár pillanatok vannak hátra, majd sikerül a végső bravúr, Lakatos Bence kickoff-visszahordása méterekre áll meg a gólvonaltól, és ha még volna akár csak 2-3 másodperc...

Képek a meccsről:

A Veritas Junior Cup névre hallgató bajnokság állása (a liga honlapja alapján) így fest tehát, egyetlen mérkőzéssel az alapszakasz zárása előtt:
Debrecen Gladiators Junior   0   4   0:140
(A Debrecen kezdés előtt visszalépett, minden meccsét az ellenfelei kapták 35-0-val.)