Tigris-menü szombatra...

Értsd: vagy mi "esszük" meg őket, vagy ők minket. A rájátszásban ugyanis már minden egy meccsen dől el. Győzni vagy veszíteni. Továbbjutás, avagy lehet menni nyaralni.
Idén másodszor sodorta a sorsolás és kiírás szeszélye a Miskolc útjába a Nyíregyházát. Az alapszakaszban is megvívta a maga csatáját a Steelers és a Tigers, akkor a szabolcsi megyeszékhelyen a hazaiak erősebbnek bizonyultak - az első fordulóban - az akkor még formálódóban lévő Acélosoknál. Ez a leosztás ismétlődik meg most szombaton, június 18-án, délután 3 órai kezdettel - talán eltérő végkimenetellel.
A playoffba a Tigers az aktuális táblázat harmadikjaként került (az őket még áprilisban 22-20-ra legyőző Rebels, valamint a Gorillaz mögött), a Steelers hatodikként (a Szolnokkal azonos 3-3-as mérleggel). Amelyikük továbbjut, az újvárosiakkal (MS) vagy az újbudaiakkal (NyT) kell megmérkőzzön, immár a döntőért. Ez a második forduló július 2-re, a finálé 17-re van kiírva.
De addig még vár a szombat, a Tigrisek földjén...

A helyszín a megszokott, a Tiszavasvári úti NYVSC-pálya. Kickoff 15 órakor.

A Nyíregyháza Tigers hivatalos honlapján (www.nyiregyhazatigers.hu) az alábbi bannerrel harangozzák be a hétvégi keleti rangadót.

A szabolcsi Tigrisek, szomszédvárról lévén szó, azon klubok egyike, amellyel a miskolci egyesület a legszorosabb kapcsolatot ápolja, s a több meccset vívták már egymással a felek. Kezdődött 2007. május 13-án a diósgyőr stadionban, egy 7-48-as csatával, folytatódott 2008. június 14-én egy 30-14-es, jóval szorosabb bajnokival, végül idén március 27-én (32-13). Látható, győzni még nem sikerült. Pontosabban: legyőzni még nem - közösen győzni annál inkább, hiszen a Steelers és a Tigers együtt indított csapatot a 2010-es junior-bajnokságban, Miskolc Acél Tigrisek néven, amely akkor alapszakasz-első lett utánpótlás-szinten.

A rájátszás első körének másik találkozóján:
Békéscsaba Raptors - Szolnok Soldiers, Békéscsaba, június 18., 15 óra
Folytatás a két győztesnek, akikhez az alapszakaszi elsőket - most erőnyerők: Dunaújváros Gorillaz, Újbuda Rebels - párosítják: július 2-án. Döntő július 17-én Dunaújvárosban.

A Pro Football Magazin MAFL-szekciója a napokban összefoglalta a helyzetet a hazai elsőosztályú bajnokságot illetően:
A hosszú hétvégén lejátszották az utolsó alapszakaszi mérkőzéseket. Egy-egy apróságot kivéve, minden a papírforma szerint alakult.
Az első divízióban egy gyenge félidő után be tudott erősíteni annyira a Hanász Róbert és Vasyl Jordan vezette Nyíregyháza Tigers, hogy a végeredmény egy viszonylag főlényes győzelem lehessen. Ezzel a 38-20-as eredménnyel ők végeztek a harmadik helyen, így a jövő heti wild card meccsen a Miskolc látogathat el hozzájuk, hogy kiderüljön, milyen következtetéseket tudott Philip Hilderbrand levonni a Nyíregyháza elleni alapszakaszbéli vereségből.
A cikk folytatása itt érhető el.

Honlapunkon eddig még nem közölt eredmények a Divízió 1. elmúlt hetekbeli meccseiről:
Újbuda Rebels - Zala Predators 35-0
Budapest Titans - Dunaújváros Gorillaz 9-15
Szolnok Soldiers - Eger Heroes 27-6
Békéscsaba Raptors - Újbuda Rebels 24-40
Békéscsaba Raptors - Nyíregyháza Tigers 20-38
Veszprém Wildfires - Zala Predators 0-24