Elektromobilok és pompomlányok

Több mint 150 mérnök és 27 környezetkímélő, elektromos hajtású autó mérte össze teljesítményét izgalmasabbnál izgalmasabb futamokban a Bosch Elektromobil versenyén Miskolcon, a Föld Napján. Jártak a művek, jártak a díjak! A Miskolc Steelers cheerleader-csapata pedig táncolt egész nap.

A körverseny, s így a 2009-es Elektromobil verseny abszolút győztese a Debreceni Egyetem mérnökeiből verbuválódott GOCAR csapata lett, a rövidtávú gyorsulási futam bajnokaként pedig a Budapesti Műszaki Egyetemről érkezett PÓTDUDAGOMB csapat elektromobilja futott be - derül ki a hétvégi rendezvény nyomán kiadott sajtóközleményből. A műszaki megoldása alapján a Budapesti Műszaki Főiskola KANDÓ AUT 3 névre keresztelt csapat kreációját díjazta első helyezéssel a zsűri, míg a Miskolci Egyetem BUMBLE-BEE hallgatói csapata büszkélkedhet a legszebb autóval a közönség szavazatai alapján. A győztesek június elején nemzetközi Bosch versenyen vehetnek részt Németországban, és elektromobiljaikkal újra bizonyíthatják: az „Életre tervezve” nem csupán egy jól csengő szlogen.
Előtérben a főszereplők (járgány és sofőr), mögöttük a dekoratív „háttér” Előtérben a főszereplők (járgány és sofőr), mögöttük a dekoratív „háttér”

Számunkra pedig mindez azért érdekes, mert a szombati - szerencsésen szép tavaszi időben tartott - rendezvényen az „acélos” pompomlányok is ott voltak: a szervező cég felkérésére a futballmérkőzéseken is megszokott produkciójukkal szórakoztatták a Városház téren megjelent közönséget.