HFL, 1. forduló: pontszegényen, pontgazdagon

Ami a cím feloldását jelenti: a HFL 2016-os bajnoki szezonjának nyitófordulójában két ponttal gazdagodott az Acélcsapat, tehát jól kezdte az idényt – a felnőtt szintén korábban többször "legyőzhetetlennek" bizonyult Tigers kétvállra fektetésével. Ugyanakkor maga a mérkőzés meglehetősen szorosra és küzdelmesre sikerült, mindössze három touchdownnal összesen és egy mezőnygóllal. Mivel a hazaiak előbbiből gyűjtöttek be kettőt, a végén őfeléjük billent a mérleg nyelve. Nyíregyháza tehát kipipálva!

Az öt lépcsőből, ami idén tavasszal vár rá, egyen túljutott az Acélcsapat, pontosabban feljebb került egy fokkal. Még négy van hátra... Az évtizedes története során első ízben az MVSC-stadionban pályára lépő* miskolciak 200 néző előtt fogadták nyírségi riválisukat, amelyet a sors fintoraként (amerikai légiósok mellett) a borsodi megyeszékhelyről oda szerződött játékosok is erősítettek. Azonban azok a miskolciak közül azok örülhettek a mérkőzés végén, akik maradtak itthon: a Steelersé lett a nyitány kétszeresen fontos diadala.
(* Sima bajnokin; nem számítva a 2014-es Div 1-es finálét.)

HFL 2016, magyar amerikaifutball-bajnokság, alapszakasz, első forduló
Miskolc Steelers - Nyíregyháza Tigers 14-9 (0-0, 0-6, 7-3, 7-0)
MVSC-pálya, 200 néző.

Miskolci pontszerzők: Troy Rice TD (elkapott, Vasyl Yordan passzából), Leon Milosevics TD (elkapott, Vasyl Yordan passzából), Jónás Máté 2 extrapont-rúgás. Ezen felül védő oldalról Varga Zoltán egy fumble recoveryt, Jónás Máté két interceptiont jegyzett.

A négyszer 12 perc történéseit a csapat hivatalos Facebook-oldalán élőben adott szöveges közvetítés nyomán idézzük fel:

1. negyed: 0-0, az Acélcsapat eddig egy vesztett (INT) és egy szerzett (fumble) labdánál tart.
Visszafújt TD a Tigerstől (sportszerűtlenség), de red zone-ban a vendégek...
2. negyed: középső futásból vendég-TD, Steelers-Tigers 0-6 (extra: incomplete pass).
A szünetig maradt az állás.
3. negyed: vezet az Acélcsapat! Jordan passzát T. Rice váltja touchdownra. Az extra-rúgást pedig (a junior RB) Jonás Máté. 7-6.
Hazai részről bravúrosan kivédekezett 1 yardos goal line szituáció (a 20-asig visszanyomva az ellent), de a field goal jó, a negyed végén: 7-9.
4. negyed: fordít a zárószakasz elején az Acélcsapat, Jordan majdnem a félpályáról passzol az end zone bal oldala felé, Milosevics védője szorításában elkapja és bebukfencezik a labdával a goal line mögé, Jónás extrapontjával megfejelve: 14-9.
A fordítani igyekvő Nyíregyháza passzát előbb leüti, majd következő próbálkozásnál meg is szerzi (az éppen CB poszton bent levő) Jónás Máté, négy perccel a lefújás előtt.
Az utolsó erőfeszítéssel a győzelemre hajtó vendégek TD-je nem jó (kilépett az elkapó), majd a hazai védelem megint INT-be hajszolja a Tigriseket (ismét a 25-ös Jónás!). Két perc sincs, Steelers-attak. És a lefújáskor marad, 14-9.